5 Basit Teknikleri için şeker hastalığı teşhisi

İlaçlarınızın isimlerini, dozlarını, hangi fakatçla kullandığınızı, taç etkilerini, evgin durumlarda kullanmanız gereken ilaçları, besin yahut ilaç etkileşimlerini ve istimal zamanlarını bilmeniz gerekir. Bu konuda doktorunuzdan himmet isteyebilirsiniz.

şayet bir kişinin soy şekeri düzeyi normalden şiddetli olmasına karşın diyabet teşhissı koymaya yeterli yükseklikte bileğilse bu durumda isim pre-diabetik (bâtın şeker hastası) olarak teşhismlanır.

Çağın emrazı arasında en ön sıralarda mekân meydan diyabet (şeker hastalığı), ölümcül birsonsuz hastalığın oluşumunda bir numara tam rol oynayan ve dünyanın her durumunda çok yaygın olarak tanıdık bir dert türüdür. Hastalığın tam adı olan Diabetes Mellitus, Yunancada şekerli idrar fehvaına hasılat. Sağlamlıklı bireylerde kıtlık soy glukoz düzeyi 70-100 mg/dL aralığındadır. Kandaki şeker seviyesinin bu aralığın üzerine çıkması, genellikle diyabet hastalığına bellik paha. Hastalığın sebebi insülin hormonu üretiminin rastgele bir nedenle yetersiz olması yahut hiç olmaması, ya da vücut dokularının insüline karşı duyarsız hale gelmesidir.

Aşırı kötükma: Kandaki şekerin hücre kucakine girmesi derunin yerinde insülin bulunmadığından kaslar ve organlarda erke açığı meydana hasılat.

Bunun sonucu diyabetli can hem zayıflar, hem bile idrarda keton oluşur. Diyabeti olmayan bir can soy şekeri düzeyi açlık halinde 120 mg/dl, tokluk halinde (yiyecekğe kelleladıktan 2 zaman sonra) 140 mg/dl‘nin üstüne çıkmaz.

Hatta açlık insülini 10 ünitenin üzerindeyse, hemoglobin a1c yüzde 6 gramdan yüksekse o kişide mahrem bir şeker hastalığı gır konusu olabilir.

Ancak mutlak teşhis kucakin birkaç gündüz sonrasında gene açlık kan şekeri testi mimarilır. İkinci ölçümde de kandaki şeker büyüklükı 126 mg/dl den zait ise daha çok kesin olarak şeker hastalığı teşhisi koyulur. 

Kan şekeri seviyesinin ölçülmesi, insülinin ve ayrıca böbrekler ve pankreas üzere organların çtuzakışma fonksiyonunu değerlendirmeye yardımcı olur. Kıtlık ve tokluk soy şekeri testleri umumiyetle aynı zaman içinde bünyelır.

 - Özellikle baş, boyun ve ense bölgelerinde kendini gösteren terlemeler ve muayene edilemeyen ani öfkelenmeler bile görülen semptomlar arasındadır.

Soy şekeri düşüklüğü ise bir öğür dirimlik sorunlarına en edebilir; Hipotiroidizm, aşırı alkol tüketimi, böbrek yetmezliği, uzun süre aç durma, yoksul beslenme, önemlice uykuluk problemlerı, aşırı doz insülin çekicilikı, adrenal bezlerinde bozukluk vb.

 - Bilinmeyen şekere yakalanma ihtimalinin kalıtsal mirasa da rabıtlı olduğu söylenebilir. Valide yahut babada şeker hastalığı ya da saklayarak şeker hastalığı var ise Ben bunu sevdim vacip tetkiklerin uygun periyotlarda yapmış oldurılması faydalı olacaktır.

şeker hastalığı terapi şekilleri, hastalığın türüne bakarak çeşitleme gösterir. Tip 1 diyabette insülin tedavisi ile yan yana tıbbi beslenme tedavisi inceden inceye uygulanmalıdır. Hastanın diyeti hekim aracılığıyla önerilen insülin dozu ve planına bakılırsa diyetisyen tarafından planlanır. Besinlerin içerdiği karbonhidrat miktarına nazaran insülin dozunun ayarlanabildiği karbonhidrat tadatı uygulaması ile alay malay Tip 1 diyabetli bireylerin yaşamı enikonu kolaylaştırılabilmektedir.

Beslenme programlarının kişyararlı çok aç bırakmayacak şekilde antrakt öğünlerle desteklenmesi gerekmektedir. Uzun süre açlık hisseden cisim, şekere duyduğu ihtiyacı elan aşkın hissedecek ve tedavinin zararlı şekilde etkilenmesine hız hevesliacaktır.

Bununla omuz omuza sessiz bir testle yetinmemekte, testi tekrarlamakta kâr var. şayet tekrarlanan testler bile aynı neticeyi veriyorsa, bu bulgu o kişide şeker hastalığının varlığına bellik fiyat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Basit Teknikleri için şeker hastalığı teşhisi”

Leave a Reply

Gravatar